Jesteśmy w DobryMechanik.pl

nasz warsztat w DobryMechanik.pl »

Pranie DPF Ząbki

DPF to skrót od angielskiej nazwy filtra cząstek stałych (ang.gasoline particulate filter). Jest on umieszczony w układzie wydechowym silników benzynowych i wysokoprężnych. Oczyszcza spaliny z cząstek stałych, w tym z niespalonego węgla (sadzy), usuwając je. Działanie filtra polega na osadzaniu cząstek stałych na ściankach i włóknach wykonanych z ceramiki, metalu lub specjalnego papieru.
W miarę gromadzenia się cząstek stałych filtr z czasem ulega zatkaniu, a w tym pomoże Ci Stabilis - Pranie DPF Ząbki.
Wymiana filtra jest kosztowna. Wielu właścicieli samochodów popełnia błąd, usuwając go. Może to skutkować wysoką grzywną i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Samochód nie będzie spełniał norm emisji spalin.

Zatory DPF i związane z nimi zagrożenia

Czy warto myć filtry cząstek stałych? Najpierw przyjrzyjmy się aspektom finansowym czyszczenia DPF. Usługa ta nie jest droga, kosztuje tysiąc złotych. Kosztuje tyle samo, co wycięcie filtra. Daje jednak efekty w postaci filtra, który działa jak nowy. Unikniemy też konieczności kontroli pojazdu lub płacenia mandatów za brak DPF. W Polsce mogą one wynosić nawet 500 zł, ale za granicą sięgają tysięcy euro. Ważne jest, aby rozważyć możliwe scenariusze napraw i usterek spowodowanych zatkanym filtrem DPF. Zatkany filtr DPF może mieć poważne konsekwencje finansowe i zdrowotne. Bez sprawnego filtra DPF pojazdy mogą uwalniać miliardy cząstek stałych, które powodują astmę i inne choroby układu oddechowego. Zanieczyszczają one również naszą żywność i tworzą gęsty smog, który pokrywa miasta. Pranie DPF Ząbki mogą zapobiec wyciekom z układu paliwowego. Pomagają one również zapobiegać problemom z jednostką silnikową. Uszkodzenie filtrów cząstek stałych może spowodować ich zatarcie.

Czyszczenie filtrów DPF - Ząbki i okolica

Jedną z metod jest czyszczenie ultradźwiękowe. Może być ono jednak bardzo niebezpieczne. Wynika to z faktu, że wkład filtra jest wykonany z węglika krzemu i może zostać uszkodzony przez ultradźwięki.
Hydrodynamiczne czyszczenie filtra DPF jest bezpieczniejsze i bardziej precyzyjne. Pierwszym krokiem w regeneracji jest usunięcie elementów. Może to być trudne, ponieważ filtry są często montowane np. za silnikiem. Następnie specjalista weryfikuje stan techniczny, a dokładniej wkład, za pomocą endoskopu. Trzeci etap obejmuje gorącą kąpiel z dodatkiem środka zmiękczającego.
Na koniec można zamontować filtr DPF za pomocą specjalnego urządzenia, które usuwa popiół z kanałów za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem. Płukanie kontynuuje się do momentu, gdy zmierzona wartość będzie zbliżona do fabrycznie nowego elementu. Proces ten trwa zwykle od 30 do 60 minut. Następnie filtr jest suszony i malowany. Na koniec montuje się go w samochodzie.

Co się dzieje po wymianie filtra DPF?

Według specjalistów, proces ten przywraca część do stanu pierwotnego. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy filtr został uszkodzony mechanicznie, np. stopił się w środku. W takim przypadku nie ma możliwości wymiany.
Istnieje wiele warsztatów, które oferują czyszczenie filtrów DPF. Można zapoznać się z ich stronami internetowymi. Przy wyborze specjalisty warto kierować się opiniami poprzednich klientów. Nie zawsze usługi mogą być wykonywane profesjonalnie. Regeneracja DPF w Warszawie kosztuje około 500 zł, jeśli filtr zostanie dostarczony do Ciebie osobiście. Koszt demontażu lub montażu opisywanej części jest dodatkowy i będzie uzgadniany indywidualnie. Moim zdaniem jest to opłacalne.

Masz problemy z zapchanym filtrem DPF?

Przyjedź do naszego warsztatu, uzdrowimy Twoje auto!
Możesz też wysłać filtr DPF lub inne części kurierem.

kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 | Polityka Prywatności | Projekt i wykonanie art-MEDIA
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności
Zadzwoń: 600-576-101 Zadzwoń do nas