Jesteśmy w DobryMechanik.pl

nasz warsztat w DobryMechanik.pl »

Regeneracja katalizatora w samochodzie Ząbki

Regeneracja katalizatora w samochodzie. Ząbki cenią sobie ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania

Katalizator (reaktor katalityczny) to najciężej pracujący element w układzie wydechowym. Teoretycznie jego żywotność wynosi około 200 - 300 tys. km, ale jak wiecie, teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. 

Na czym polega funkcjonowanie katalizatora? Eliminuje toksyczne związki chemiczne, znacznie ograniczając emisję szkodliwych spalin. Wewnętrzne powierzchnie aktywne (ceramiczne bądź metalowe), pokryte są filmem katalitycznym, który chemicznie  działa. Katalizator SCR (selektywnej redukcji katalitycznej), zmienia trujące cząstki tlenku azotu w wodę oraz azot (czyste pierwiastki). 

Restrykcyjne przepisy (dotyczące emisji gazów) mają sens, by zadbać o atmosferę ale i wasze zdrowie. 

Przyczyn awarii lub pęknięcia rdzenia, może być kilka. Główne to:

Szczególnie gwałtowne wychłodzenie (warunku atmosferyczne, lodowata kałuża, niedopalone paliwo (o tym zaraz), etc.), jest czynnikiem powodującym kruszenie się lub pękanie wewnętrznego wkładu. W konsekwencji utrudniony jest kontakt powłoki aktywnej ze spalinami, a to oznacza brak komfortu jazdy oraz rosnącą emisję trujących spalin.

Co jeszcze może zaszkodzić reaktorowi?: 

Co powinno być dla Was znakiem, że czas by dokonać usługi jaką jest regeneracja katalizatora (Ząbki zapraszamy do nas)?

Demontaż i montaż katalizatora. W Ząbkach wiedzą, że można nam zlecić i taką usługę

Regeneracja katalizatora w samochodach osobowych? Ząbki przekonały się niejednokrotnie, że warto. Czyszczenie przyda się waszemu reaktorowi katalitycznemu szczególnie wtedy, gdy korzystacie z aut na krótkich trasach. 

Dzięki procesowi nie tylko pozbędziecie się nagromadzonych w katalizatorze zanieczyszczeń, ale (zgodnie z definicją słowa regeneracja), przywrócimy Wam maksymalnie (niemal w 100%), fabryczną jakość i skuteczność działania. 

Jest to znacznie tańsza opcja niż kupno nowego, oryginalnego (kilka tysięcy w przypadku aut osobowych, a kilkanaście w ciężarowych), a nawet jego zamiennika. 

Myślicie, że jest Wam niepotrzebny i możecie go wyciąć? Zatem pożegnajcie się z przeglądami technicznymi, a przywitajcie z chorobami płuc, układu oddechowego i bólami głowy, a także wyjątkowo kosztownymi mandatami w razie kontroli (z tytułu naruszenia warunków dopuszczenia pojazdu do ruchu). 

W Stabilis stosujemy najnowocześniejszą, najskuteczniejszą i równocześnie najbezpieczniejszą technikę czyszczenia. U nas regeneracja katalizatora (w samochodach ciężarowych oraz osobowych), przeprowadzana jest metodą hydrodynamiczną. 

Na czym ona dokładniej polega? Na systematycznym wtryskiwaniu wody oraz specjalistycznego (a przy okazji biodegradowalnego) środka czyszczącego, pod ściśle regulowanym ciśnieniem. Dzięki temu zostają rozbite i usunięte zanieczyszczenia nagaru i sadzy.

Regeneracja katalizatora. Cena Was pozytywnie zaskoczy

Oryginalny reaktor to wysoki koszt (wspominaliśmy). Zamienniki także nie są najtańsze. W dodatku czasem trafić Wam się może katalizator, który ze względu na swoją budowę nawet nie ma odpowiednika. 

Koszt regeneracji katalizatora jest natomiast stosunkowo niewielki. Ile wynosi?

Polecamy skontaktować się mailowo lub telefonicznie. Wówczas możemy ustalić nie tylko termin usługi, ale także np. montaż/demontaż. Warto zapłacić i uzyskać fachową usługę, by uniknąć kar, chorób czy kosztów nowego reaktora. Zapraszamy!

Masz problemy z zapchanym filtrem DPF?

Przyjedź do naszego warsztatu, uzdrowimy Twoje auto!
Możesz też wysłać filtr DPF lub inne części kurierem.

kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 | Polityka Prywatności | Projekt i wykonanie art-MEDIA
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności
Zadzwoń: 600-576-101 Zadzwoń do nas