Jesteśmy w DobryMechanik.pl

nasz warsztat w DobryMechanik.pl »

Czyszczenie i regeneracja DPF Bielany

Czyszczenie i regeneracja DPF – Bielany zdecydowały się zaufać Stabilis

Zmieniające się warunki klimatyczne oraz rosnąca świadomość konsumencka powodują, że koncerny coraz chętniej szukają ekologicznych rozwiązań. Nie inaczej jest w branży motoryzacyjnej, gdzie coraz bardziej restrykcyjne normy Unii Europejskiej, stawiają przed producentami nowe wymagania. 

W przypadku aut z silnikami wysokoprężnymi (ale i coraz częściej tymi na benzynę), emisja spalin stanowiła duży problem. Wiele zmieniło się w momencie wprowadzenia filtra cząstek stałych.

Filtr cząstek stałych inaczej DPF (z ang. diesel particulate filter) umieszczany jest w układzie wydechowym. Ma on za zadanie oczyszczać spaliny:

Gdy silnik pracuje wzorcowo (i zgodnie z zaleceniami o których za chwilę), w filtrze nie zalegają żadne zanieczyszczenia. Są one na bieżąco wypalane. 

Czasem jednak filtr się zapcha i wtedy już tak „wesoło” nie jest, musicie się wtedy liczyć z konsekwencjami: 

Owszem – filtr DPF czyszczenie odbywa także samoistnie. W określonych warunkach, następuje samoczynne wypalenie zgromadzonej sadzy. Jakie to warunki?:

Filtr DPF zapycha się natomiast wtedy, gdy gromadzący się popiół (którego nie da się wypalić) z sadzy, uniemożliwia prawidłowy przepływ spalin. Dzieje się tak, gdyż przez większość czasu, korzystacie z aut na krótkich trasach (np. praca – dom) i nie rozwijacie większych prędkości. Wtedy czyszczenie DPF (a jeszcze lepiej regeneracja filtrów DPF), staje się koniecznością. 

Czyszczenie filtra DPF uchroni wasze auta przed: 

Co zrobić gdy zauważyliście pierwsze symptomy zapchanego filtra cząstek stałych? Poszukać miejsca, gdzie dokonywana jest regeneracja DPF. Bielany wiedzą, że będzie to warszawskie Stabilis. 

Czyszczenie filtrów DPF – Bielany witamy w naszych progach

Mamy zarówno pasję, doświadczenie jak i fach w rękach. Regeneracja DPF jest dla nas „chlebem codziennym”. Wiemy jak poradzić sobie z każdym filtrem, dzięki wiedzy i najlepszym maszynom na rynku. Sprzętami na których pracujemy, są szwajcarskie „cudeńka” firmy FFSolution i specjalistyczne, biodegradowalnym środkom.

Czyszczenie filtra DPF wykonujemy najskuteczniejszą obecnie metodą hydrodynamiczną, która przywraca działanie filtra w 98-99%!

Czyszczenie DPF (Bielany zlecają nam je od lat), to jedno. Tymczasem w naszych usługach jest także regeneracja filtrów:

Regeneracja filtra cząstek stałych na Bielanach jest możliwa, ale najlepszą wykonacie u nas – w Stabilis na Krynoliny 18. 

Zapraszamy! 

Masz problemy z zapchanym filtrem DPF?

Przyjedź do naszego warsztatu, uzdrowimy Twoje auto!
Możesz też wysłać filtr DPF lub inne części kurierem.

kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone 2023 | Polityka Prywatności | Projekt i wykonanie art-MEDIA
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności
Zadzwoń: 600-576-101 Zadzwoń do nas