Jesteśmy w DobryMechanik.pl

nasz warsztat w DobryMechanik.pl »

Czyszczenie i regeneracja DPF Brwinów

Współczesna motoryzacja stara się maksymalnie nadążyć za europejskimi normami emisji spalin w silnikach benzynowych, a w szczególności silnikach diesla. Z tego powodu wszystkie nowe samochody, wyposażone w silniki typu diesel, posiadają zamontowany filtr cząstek stałych – w skrócie filtr DPF.

Jakie są objawy uszkodzonego lub zapchanego filtra?
 

Co to jest filtr DPF?


DPF czyli inaczej filtr cząstek stałych to filtr, który jest zamontowany w układzie wydechowym, mający za zadanie oczyszczanie spalin z sadzy, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych i tlenków metali. Takie rozwiązanie ogranicza emisję szkodliwych dla środowiska związków, ograniczając efekt cieplarniany oraz ogranicza stopień zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy. Część filtrów jest wyposażona w funkcję wypalania nieczystości, co pomaga redukcji zalegających w nim związków, jednak taki proces całkowicie nie redukuje nieczystości do zera, a co z tym idzie w parze? Należy wykonać czyszczenie filtra DPF.
 

Regeneracja DPF oraz czyszczenie DPF – Na czym to polega?


Regeneracja filtrów DPF - Regenerację filtrów DPF zleca się firmom, jest to proces złożony i wykorzystuje się do tego specjalistyczne maszyny. Jedną z renomowanych firm, która zajmuje się profesjonalnie regeneracją, jest firma Stabilis - regeneracja filtra cząstek stałych w Brwinowie.

Czyszczenie filtra DPF – Czyszczenie z reguły odbywa się samoistnie, podczas szybszych przelotów trasą, gdy temperatura spalin osiągnie 600 stopni Celsjusza, zacznie się proces wypalania. Często informuje nas o tym kontrolka bądź komunikat na wyświetlaczu. Niestety, taki zabieg nie pomoże, gdy nasz filtr DPF wymaga regeneracji. Wykonujemy proces czyszczenia DPF metodą hydrodynamiczną, stosując bezpieczne dla środowiska detergenty, z odpowiednim ciśnieniem rozpuszczamy zanieczyszczenia zagnieżdżone wewnątrz filtra. Po wykonaniu takiej operacji, wykonujemy szereg testów aby potwierdzić sprawność DPF.
 

Stabilis - Regeneracja DPF Brwinów


Jesteśmy firmą Stabilis, zajmujemy się profesjonalnie czyszczeniem filtra DPF oraz regeneracją filtra DPF. W naszym warsztacie zajmujemy się także filtrami:
Usługi wykonujemy na bardzo zaawansowanej technicznie maszynie firmy FFSolution, zgodnie z europejskimi standardami, jesteśmy w stanie przywrócić stan filtra, do 99% jego pierwotnej funkcjonalności. Dzięki tak zaawansowanej usłudze, przedłużamy żywotność filtra, co skutkuje mniejszym kosztem niż jego wymiana. Oferujemy ceny konkurencyjne, a naszą przewagą jest nowoczesny sprzęt, który przywraca filtr niemal do fabrycznego stanu. Wyczyszczony lub zregenerowany filtr, wraca do klienta i można go bezproblemowo zamontować.

Masz problemy z zapchanym filtrem DPF?

Przyjedź do naszego warsztatu, uzdrowimy Twoje auto!
Możesz też wysłać filtr DPF lub inne części kurierem.

kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 | Polityka Prywatności | Projekt i wykonanie art-MEDIA
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności
Zadzwoń: 600-576-101 Zadzwoń do nas