Jesteśmy w DobryMechanik.pl

nasz warsztat w DobryMechanik.pl »

Regeneracja katalizatora w samochodzie Brwinów

Regeneracja katalizatora w samochodzie. Brwinów dba o swoje auta oraz środowisko 

Katalizator znajduje się w układzie wydechowym i stanowi jego podstawową część. Według producentów, jego żywotność wynosi około 200 - 300 tysięcy kilometrów. Jak zatem dochodzi do jego awarii zanim osiągnie taki przebieg?
Zacznijmy od początku. Zadaniem katalizatora (reaktora katalitycznego) jest znaczne ograniczanie ilości szkodliwych spalin (eliminowanie toksycznych związków). Dzieje się tak poprzez pracę chemiczną filmu katalitycznego (pokrywa wewnętrzne powierzchnie aktywne). Katalizator SCR (selektywnej redukcji katalitycznej), służy do zmiany cząstek tlenku azotu w wodę i azot (ale już bez trujących tlenków). 
Jeśli silnik działa poprawnie, to tylko: 
mogą spowodować awarię katalizatora lub pęknięcie monolitu (rdzenia)
Co za tym idzie? Zostaje utrudniony kontakt powłoki aktywnej ze spalinami, a konsekwencjami są np. 
W prawidłowych warunkach pracy, działa on w temperaturze wynoszącej ponad 500°C. Nagłe wychłodzenie (zależne od warunków atmosferycznych, lodowatej wody z kałuż, etc.) lub podgrzanie go, może spowodować kruszenie się i pękanie wewnętrznego wkładu ceramicznego (lub metalowego). 
Inne powody, to: 

Regeneracja katalizatora. Brwinów. Nie pyta czy można zregenerować, ani gdzie. Wie że w kwestii czyszczenia, może liczyć na Stabiilis

Czy warto się podjąć czyszczenia (regeneracji) katalizatora w samochodach osobowych? Brwinów już wie, że jak najbardziej! Dzięki temu pozbędziecie się gromadzących się na powierzchni katalitycznej zanieczyszczeń i przywrócicie niemal w 100% jego (reaktora) osiągi.
Poza tym nowy, oryginalny katalizator jest szalenie drogi, zamiennik może się nie sprawdzić (i nadal jest droższy niż regeneracja), a pozbycie się (wycięcie) katalizatora, to: 
Są też katalizatory o tak skomplikowanych kształtach, że zamienników po prostu nie znajdziecie. W takim przypadku, najlepsza będzie właśnie regeneracja katalizatora. Najpierw jednak jego demontaż (i montaż). W Brwinowie wybierają wtedy nasze usługi. 

Najskuteczniejszą metodą (którą oczywiście stosujemy w Stabilis) jest regeneracja katalizatora (w samochodach ciężarowych jak i osobowych), metodą hydrodynamiczną. 

Na czym polega hydrodynamika? Najkrócej ujmując na systematycznym wtryskiwaniu wody wraz z odpowiednimi (najskuteczniejszymi i biodegrowalnymi) preparatami, pod ustalonym ciśnieniem. Proces ten rozbija złogi nagaru i sadzy i zgodnie z założeniami regeneracji, przywraca parametry maksymalnie zbliżone do fabrycznych. 

Regeneracja katalizatora. Cena przyjemna dla portfela

Nowy reaktor katalityczny może kosztować nawet kilka tysięcy (a w przypadku aut ciężarowych jeszcze więcej). 
Tymczasem koszt regeneracji katalizatora w Stabilis, to:
Warto zapoznać się z cennikiem naszych usług, ale jeszcze lepiej skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. Wówczas możemy ustalić także montaż/demontaż i przedstawić wszystkie szczegóły dotyczące tego, jak przebiega profesjonalne czyszczenie katalizatora czy ile trwa. Cena za fachową usługę, stanowi mniej niż ułamek ceny nowego reaktora czy kar za jego brak, więc chyba nie musimy Was dalej przekonywać?!!

Masz problemy z zapchanym filtrem DPF?

Przyjedź do naszego warsztatu, uzdrowimy Twoje auto!
Możesz też wysłać filtr DPF lub inne części kurierem.

kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone 2023 | Polityka Prywatności | Projekt i wykonanie art-MEDIA
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności
Zadzwoń: 600-576-101 Zadzwoń do nas