Jesteśmy w DobryMechanik.pl

nasz warsztat w DobryMechanik.pl »

Czyszczenie i regeneracja DPF Józefów

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego ostatnio auto pali więcej? Z czego wynikają obroty na znacznie wyższym poziomie, podczas stania samochodu?

To mogą być symptomy zapchanego filtra DPF. Możesz je zbagatelizować jeśli chcesz. Musisz się tylko liczyć z faktem, że zamiast wydać kilkaset złotych na regenerację DPF, zatarty silnik będzie Cię kosztował już w tysiącach.

Zatem jeśli czujesz:

- spadek mocy auta,
- zwiększone obroty jałowe silnika,
- znacznie większe spalanie,
- szarpanie podczas dodawania gazu,
- intensywny zapach spalin,
- czarny dym za autem,

nie czekaj! Zadzwoń do nas i umów się na regenerację filtra cząstek stałych. W Józefowie jesteśmy najlepszą opcją.   
 

Czyszczenie DPF samodzielnie?


Czyszczenie filtra odbywa się samoistnie. Wystarczy udać się w dłuższą podróż (minimum kilkadziesiąt kilometrów). Przy odpowiednich obrotach silnika i prędkości, sadza zalegająca w filtrze ulegnie wypaleniu dzięki temperaturze.

Musisz jednak wiedzieć, że wyczyszczenie filtra z sadzy to nie wszystko. Z czasem może gromadzić się w nim popiół, którego podczas jazdy nie da się wypalić. Dlatego po jakimś okresie użytkowania auta z silnikiem wysokoprężnym, warto sprawdzić czy filtr cząstek stałych nie jest zapchany. Dotyczy to szczególnie aut jeżdżących na krótkich trasach (do pracy, na zakupy, do urzędu czy szkoły).
 

Filtr DPF- czyszczenie samodzielne to dobra profilaktyka, ale nie uchroni Cię przed wyeksploatowaniem filtra


Wiemy, że dbasz o swoje auto. Nawet jeśli regularnie wypalasz sadzę na trasie, kanaliki filtra (za każdym odpaleniem auta) są narażone na działanie popiołu, pyłu i innych zanieczyszczeń. Co za tym idzie - przepływ spalin staje się  coraz bardziej utrudniony. Wymienione wcześniej symptomy są alarmem, by został wykonany zabieg regeneracji DPF. Z Józefowa zapraszamy Cię osobiście do Warszawy (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym) albo do wysłania filtra na nasz adres. Nie czekaj z regeneracją filtrów DPF na ostatnią chwilę, bo możesz zatrzeć silnik i inne podzespoły.
 

Czyszczenie filtrów DPF. Józefów zaufał fachowcom ze Stabilis


Jesteśmy firmą Stabilis. Naszą specjalizacją jest czyszczenie i regeneracja filtrów cząstek stałych. Obok filtrów DPF, zajmujemy się również filtrami:

- FAP,
- SCR,
- DOC,
- oraz katalizatorami.

W warsztacie posiadamy najlepszą na rynku maszynę do regeneracji hydrodynamicznej, szwajcarskiej firmy FFSolution. Używamy ekologicznych i biodegradowalnych, a mimo to silnych i specjalistycznych płynów, aby wasze filtry odzyskały 98-99% dawnej sprawności. Czyszczenie filtra jest znacznie tańsze niż jego wymiana. A nas w dodatku cechuje bezkonkurencyjność cenowa.
 

Czyszczenie DPF – Józefów korzysta z najlepszej metody gruntownego prania DPF


Sama metoda hydrodynamiczna polega na umieszczeniu filtra w specjalnej maszynie. Za pomocą nietoksycznych i bezpiecznych detergentów, pod dokładnie ustawionym ciśnieniem, metodą wtrysków rozpuszcza się zanieczyszczenia z filtra. Gwarantuje to dotarcie do każdego najmniejszego kanalika. Po myciu filtr jest płukany z resztek płynu i brudu, a następnie dokładnie suszony.

Faza końcowa to kontrola i sprawdzenie przeciwciśnienia spalin. Jeśli wyniki nas nie satysfakcjonują, powtarzamy cały proces. Do skutku. Po skrupulatnej kontroli - finalnie czysty i „nowy” filtr, w nienaruszonym stanie wraca do właściciela. Brzmi dobrze? Zatem przekonaj się sam, jak łatwo odzyskać komfort jazdy i bezpieczne funkcjonowanie auta.

Masz problemy z zapchanym filtrem DPF?

Przyjedź do naszego warsztatu, uzdrowimy Twoje auto!
Możesz też wysłać filtr DPF lub inne części kurierem.

kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 | Polityka Prywatności | Projekt i wykonanie art-MEDIA
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności
Zadzwoń: 600-576-101 Zadzwoń do nas