Jesteśmy w DobryMechanik.pl

nasz warsztat w DobryMechanik.pl »

Czyszczenie i regeneracja DPF Grodzisk Mazowiecki

Dlaczego filtr cząstek stałych DPF jest tak ważny w naszych samochodach? Filtr DPF inaczej nazywany filtr cząstek stałych, odpowiada za redukcję szkodliwych substancji, powstających w procesie spalania oleju napędowego lub benzyny, w silnikach diesla oraz benzynowych. Produktem spalania są metale ciężkie i sadze, które mocno zanieczyszczają atmosferę, są silnie szkodliwe dla człowieka i środowiska naturalnego. Najczęstszą przyczyną zapychania się filtra, jest jazda na krótkich odcinkach, na niedogrzanym silniku. Szczególnie taka sytuacja występuje w mieście, w porze zimowej. Często właściciele podejmują się zabiegów demontowania DPF z auta fabrycznie wyposażonego, jednak taka czynność grozi wysoką karą finansową, zdecydowanie przekraczającą wartość nowego filtra oraz jest niezgodne z prawem!

Auta wyposażone w ten filtr, należy od czasu do czasu zabrać na dłuższą przejażdżkę z większą prędkością na dłuższym dystansie, aby wypalić zawarte w nim sadze. Jest to częściowe rozwiązanie problemu do czasu, aż zgromadzony w filtrze popiół, nie zacznie blokować przepływu spalin. Wtedy będziemy zmuszeni zlecić komuś, kto specjalizuje się w regeneracji filtrów DPF. Cenioną firmą jest Stabilis, zajmująca się regeneracją filtra cząstek stałych w Grodzisku Mazowieckim.

Objawy uszkodzonego filtra – regeneracja DPF Grodzisk Mazowiecki


Najczęstszymi objawami, w którym wymagane jest czyszczenie DPF są:

1.    Odczuwalny spadek mocy auta oraz możliwe szarpanie podczas przyspieszania
2.    Podwyższone obroty silnika na biegu jałowym
3.    Czarny dym za autem podczas przyspieszania

Czyszczenie filtrów DPF Grodzisk Mazowiecki – Tylko Stabilis!

 

Jak wygląda czyszczenie filtra DPF? Przedstawię to w 5 krokach:

1.    Wykwalifikowany pracownik umieszcza filtr w specjalnej maszynie myjącej
2.    Dysze spryskujące z wysokim ciśnieniem, starannie myją wnętrze specjalnymi środkami
3.    Po myciu, maszyna wypłukuje wielokrotnie pozostałości po myciu
4.    Następuje suszenie i sprawdzanie filtra pod względem sprawności i szczelności

Metoda, którą wykorzystuje maszyna firmy FFSolution, nie uszkadza wnętrza oraz obudowy filtra, a cały proces jest jak najbardziej bezpieczny. Jeśli potrzebują Państwo wymontować filtr z samochodu, można się umówić telefonicznie z naszą firmą i ustalić termin.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Stabilis w Grodzisku Mazowieckim?

Nasza firma oferuje usługę regeneracji na najwyższym poziomie, wykorzystując zaawansowany technicznie sprzęt. Oferujemy czyszczenie filtrów jednocześnie zalecając taką usługę naszym klientom, ze względu na wysoki koszt wymiany DPF, który sięga ponad 3000 zł!  W naszej firmie usługa regeneracji to koszt około 400 zł dla samochodów osobowych, a stopień do którego jesteśmy w stanie przywrócić właściwe działanie, to aż 99,99% fabrycznej sprawności! Oprócz filtrów DPF, zajmujemy się także:
Zapraszamy do naszej firmy Stabilis, jeśli nie są Państwo pewni, zapraszamy do kontaktu telefonicznego i wszystko Państwu wyjaśnimy.

Masz problemy z zapchanym filtrem DPF?

Przyjedź do naszego warsztatu, uzdrowimy Twoje auto!
Możesz też wysłać filtr DPF lub inne części kurierem.

kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 | Polityka Prywatności | Projekt i wykonanie art-MEDIA
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności
Zadzwoń: 600-576-101 Zadzwoń do nas