Jesteśmy w DobryMechanik.pl

nasz warsztat w DobryMechanik.pl »

Czyszczenie i regeneracja DPF Piastów

Bardzo duża ilość aut, poruszających się po naszych drogach, jest wyposażona w filtr cząstek stałych, część osób niewtajemniczonych nie zdaje sobie sprawy o istnieniu takiego filtra i idących z nim w parze możliwych konsekwencji uszkodzenia. Istotnym problemem staje się, kiedy DPF zaczyna działać nieprawidłowo, wtedy mamy dwie opcje:
Ewentualnie zakup nowego filtra, szczególnie zamienników stanowczo odradzamy, a koszt oryginalnego filtra cząstek stałych jest o wiele droższy niż regeneracja!

Właściwie, czym jest DPF?


DPF to filtr cząstek stałych, montowany w nowszych autach, w celu zredukowania związków szkodliwych dla środowiska oraz ludzi i zwierząt. Uważa się, że gazy wylotowe z silników spalinowych są jednym z głównych przyczyn powstawania groźnych dla ludzi cząstek oraz są jednym z powodów powstawania smogu. W filtrze DPF zatrzymują się takie związki jak: sadze. Wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne czy tlenki metali.
Kiedy filtr nie działa prawidłowo?
 

Jakie kroki możemy podjąć przed udaniem się do Stabilis?


Początkowo możemy spróbować wybrać się na dłuższą przejażdżkę, aby wypalić sadze zgromadzone w filtrze, pod warunkiem, że wyżej wymienione objawy nie powodują trudności w prowadzeniu pojazdu. Jeśli to nie pomoże, niezwłocznie zalecamy skontaktować się z firmą Stabilis w Piastowie. Często zdarza się, że klienci szukając porady w internecie, wpisują czyszczenie filtra DPF, jednak nie zalecamy wzorować się na instrukcjach z internetu i podejmowania prób czyszczenia w domu, ze względu na szkodliwe substancje, które tam występują i możliwość zanieczyszczenia środowiska oraz utraty zdrowia.

Regeneracja filtra cząstek stałych w Piastowie - Stabilis


Nasza firma prowadzi usługi czyszczenia DPF Piastów, oprócz czyszczenia oferujemy regenerację filtrów DPF w Piastowie. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu marki FFSolution, wysoko skomputeryzowanej maszyny, potrafiącej oczyścić filtr z dokładnością na poziomie 3 mikronów w 97,50% oraz na poziomie 5 mikronów w 99,99%! Do czyszczenia również używamy środków bezpiecznych dla środowiska.

Regeneracja DPF jest dużo tańsza niż zakup nowego filtra. Jeśli masz problem z filtrem DPF, zapraszamy do kontaktu z firmą Stabilis, ustalimy szczegóły, doradzimy oraz wykonamy dla was usługę czyszczenia bądź regeneracji!

Masz problemy z zapchanym filtrem DPF?

Przyjedź do naszego warsztatu, uzdrowimy Twoje auto!
Możesz też wysłać filtr DPF lub inne części kurierem.

kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 | Polityka Prywatności | Projekt i wykonanie art-MEDIA
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności
Zadzwoń: 600-576-101 Zadzwoń do nas