Jesteśmy w DobryMechanik.pl

nasz warsztat w DobryMechanik.pl »

Czyszczenie i regeneracja DPF Piaseczno

Czyszczenie i regeneracja DPF. Piaseczno ma blisko do specjalistów


Zgodnie z zaleceniami producentów aut z silnikami wysokoprężnymi, sadze i inne zanieczyszczenia zalegające w filtrze cząstek stałych DPF, należy regularnie wypalać. Pomoże to zachować odpowiednie parametry pracy silnika. Zaniechanie wypełniania tych instrukcji, może doprowadzić do najgorszego ze scenariuszy (czyli do częściowego bądź całkowitego) -  zatarcia silnika.

Znaczna część kierowców korzysta z samochodu celem dotarcia do pracy (krótkie trasy), bądź by  zrobić zakupy. To właśnie tych właścicieli, którzy odpalają pojazd (by przejechać nim kilka kilometrów), najczęściej i najdotkliwiej dotykają problemy z filtrem DPF.

Najprostszym ze sposobów na pozbycie się zbędnego nadmiaru sadzy w filtrze cząstek stałych DPF, jest wybranie się na dłuższą wycieczkę autem. Przy utrzymaniu stałych obrotów na poziomie 2500 na minutę, należy przejechać kilkanaście do kilkudziesięciu kilometrów. Najlepiej na drodze ekspresowej. Wszystko to by temperatura pracy silnika, samoczynnie poradziła sobie z uporczywymi zanieczyszczeniami.

Należy pamiętać jednak, że ta metoda jest jedynie odwlekaniem w czasie zakupu nowego filtra bądź regeneracji DPF. Tak jak jesteście w stanie poradzić sobie z sadzami i pozostałościami olejów w filtrze cząsteczek stałych, tak popiołów pozostałych w nim (po wypalaniu sadzy) już nie sposób pozbyć się samodzielnie. I tutaj do akcji wkraczamy my!
 

Czyszczenie DPF. W Piasecznie mieszkając i tak warto zaufać specjalistom z Warszawy. Dlaczego?


Jesteśmy pasjonatami (automaniakami) z ogromnym doświadczeniem. Nasi specjaliści bezbłędnie radzą sobie z nawet ciężkimi przypadkami zapchania filtrów. Nasz wachlarz usług jest szeroki, bo oprócz regeneracji i czyszczenia filtrów DPF, zajmujemy się też filtrami FAP, DOC, SCR, a także katalizatorami. Operację czyszczenia filtra dokonujemy na najnowocześniejszych maszynach, szwajcarskiej firmy FFSolution. Metoda hydrodynamiczna z jakiej korzystamy, jest uznana obecnie za najskuteczniejszą, gdyż przywraca działanie filtra w 98-99%!
 

Jak działamy? Czyszczenie DPF w Piasecznie


Nasze zaplecze techniczne, pozwala na wykonywanie usługi metodą hydrodynamiczną. Dzięki temu pozbywamy się całkowicie zalegającego brudu, bez fizycznej ingerencji w strukturę filtra, który nie podlega przecinaniu czy spawaniu.


Jak dokładnie odbywa się proces regeneracji filtra DPF?


Wymontowany filtr zostaje zalany odpowiednimi środkami czyszczącymi (bezpiecznymi dla środowiska naturalnego), które rozprowadzane są wraz z wodą, pod ciśnieniem. Metoda systematycznych wtrysków, powoduje rozpuszczanie zabrudzenia, nie uszkadzając przy tym powłoki filtra. Po myciu, wypłukaniu i wysuszeniu w specjalistycznej maszynie, filtr jest gotowy do ponownego montażu. Takie czyszczenie nazywamy również praniem filtra.

Całość wyżej opisanych działań, pozwala nam uzyskać znakomite rezultaty, które na koniec zwieńczone są serią testów i badań ciśnieniowych.
 

Wygoda i prostota obsługi


Dbając o wygodę naszych klientów, wprowadziliśmy kilka ułatwień. Jesteśmy np. w stanie zorganizować przesyłkę filtra cząstek stałych, na terenie całego kraju.

Szybcy, dokładni, tani i ekologiczni. Czego można chcieć więcej? Można nam śmiało zaufać.
 

Masz problemy z zapchanym filtrem DPF?

Przyjedź do naszego warsztatu, uzdrowimy Twoje auto!
Możesz też wysłać filtr DPF lub inne części kurierem.

kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone 2023 | Polityka Prywatności | Projekt i wykonanie art-MEDIA
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności
Zadzwoń: 600-576-101 Zadzwoń do nas