Jesteśmy w DobryMechanik.pl

nasz warsztat w DobryMechanik.pl »

Czyszczenie i regeneracja DPF Wołomin

Filtr cząstek stałych DPF jest montowany w układzie wydechowym silników wysokoprężnych (a ostatnio coraz częściej w silnikach benzynowych). Szkodliwe cząsteczki osadzają się na ściankach filtra, gromadząc się tam za każdym odpaleniem silnika i z każdym przejechanym kilometrem. Filtr ma za zadanie oczyścić spaliny z efektów ubocznych pracy silnika - głównie rakotwórczej sadzy.
 

Czyszczenie i regeneracja DPF w Wołominie


Posiadasz auto wyposażone w filtr cząstek stałych? Samoistne wypalanie sadzy na trasie, może w którymś momencie przestać być wystarczające. Tym bardziej, jeśli na co dzień korzystasz z samochodu na krótkich odcinkach jak praca-dom-sklep. W takim wypadku prędzej czy później, powinieneś wymienić filtr lub skorzystać z usługi jaką jest czyszczenie filtra DPF.

Zatem jeśli zauważysz, że twoje auto notuje znaczący spadek mocy, mimo większego spalania... Gdy coraz częściej zdarza Ci się poczuć szarpanie podczas dodawania gazu... Jeśli zwiększają się jałowe obroty silnika, a za samochodem unosi się intensywny zapach spalin... nie czekaj!

To najbardziej prawdopodobne symptomy nagminnego gromadzenia się w filtrze popiołu i innych zanieczyszczeń. Zamiast ryzykować zatarcie silnika i kilku-kilkunastotysięczną kwotę jego naprawy, zainwestuj w regenerację filtra cząstek stałych w Wołominie.
 

Metody na czyszczenie DPF


Regeneracja DPF, może odbywać się na kilka sposobów. Są to techniki:

- chemiczna,
- hydrodynamiczna,
- ultradźwiękowa,
- pneumatyczna
- wypalania w piecu indukcyjnym.

Z wszystkich metod najbardziej skuteczną jest hydrodynamiczna. Pozwala na doczyszczenie filtra w 98-99%, na poziomie cząstek o średnicy 5 mikrometrów.
 

Filtr DPF – czyszczenie metodą hydrodynamiczną czyli jak?


Metoda hydrodynamiczna w kilku krokach:
1. Wymontowujesz filtr. Dostarczasz go do nas osobiście (po wcześniejszym kontakcie) lub wysyłasz pocztą.
2. W specjalistycznej maszynie następuje regeneracja filtrów DPF, czyli:
a) pranie – metodą systematycznych wtrysków. Ekologiczne, a równocześnie silne detergenty, zostają pod odpowiednim ciśnieniem wody rozprowadzane po filtrze,
b) płukanie – filtr DPF jest czyszczony z resztek płynu i zabrudzeń, c) suszenie.
3. Teraz filtr poddany jest dokładnym testom. Tylko uzyskanie najwyższej oceny, pozwala nam odesłać/oddać go z powrotem i uznać, że regeneracja filtrów DPF zakończyła się sukcesem. Jeśli wyniki nie są zadowalające, powtarzamy do skutku cały proces czyszczenia.  
4. Filtr jest gotowy do ponownego montażu.
5. Na Twojej twarzy znowu pojawia się uśmiech. Jazda autem jest ponownie komfortowa i bezpieczna dla Ciebie, Twoich bliskich i silnika. A Ty zaoszczędziłeś pieniądze regenerując filtr, zamiast kupować nowy.
 

Czyszczenie filtrów DPF w Wołominie to dopiero początek


Nasza warszawska firma Stabilis, zajmuje się regeneracją i czyszczeniem filtrów:
•    DPF,
•    FAP,
•    DOC,
•    SRC
•    oraz katalizatorów,
ze wszelkich zabrudzeń powstałych podczas pracy silników wysokoprężnych.

Procesem czyszczenia hydrodynamicznego, usuwamy  wszystkie pozostałości i szkodliwe substancje z twojego filtra. Robimy to nie tylko najskuteczniej, ale także terminowo i tanio. Mamy wyjątkowo konkurencyjne ceny, a działamy na terenie całego kraju.

Jeśli zatem potrzebujesz czyszczenia DPF w Wołominie – odeślij lub dostarcz nam swój filtr cząsteczek stałych. My już zajmiemy się resztą.

Masz problemy z zapchanym filtrem DPF?

Przyjedź do naszego warsztatu, uzdrowimy Twoje auto!
Możesz też wysłać filtr DPF lub inne części kurierem.

kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 | Polityka Prywatności | Projekt i wykonanie art-MEDIA
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności
Zadzwoń: 600-576-101 Zadzwoń do nas